sezona 22/23

3/4 odehrané sezony

Na odložený zápas s HC Žebrák do Hořovic, který se hrál v silvestrovský podvečer, jsme jeli s torzem hráčů, kteří byli ochotni obětovat silvestrovské veselí. Soupeři na nás doslova vlítli a po první třetině svítilo na tabuli skóre 7:1. V druhé třetině jsme dokázali srovnat tempo a po gólech Šimona Blažka a Jindry zmírnit skóre na 8:3. Bohužel destrukce přišla v třetí třetině, kdy jsme dostali dalších pět gólů, na které jsme dokázali odpovědět pouze dvakrát. Odvezli jsme si proto prohru 13:5.

Utkání proti Chotíkovu jsme nezačali dobře, hned v druhé minutě jsme inkasovali gól. Tempo soupeře jsme dokázali srovnat a ve dvanácté minutě Kodýtek vyrovnal. Půl minuty před koncem třetiny jsme však znovu inkasovali. Ve druhé třetině jsme srovnali po střele Šimona Blažka. Následná třetí třetina byla v naší režii, kdy jsme z branek Štěpána Reinigera, Jindry a Kodýtka dokázali zápas vyhrát 5:2.

Domácí zápas proti Kaznějovu jsme odstartovali gólem v druhé minutě dorážkou Kouříka. Hosté v desáté minutě vyrovnali. Půl minuty před koncem třetiny však dokázal Luboš Reiniger dotlačit puk za soupeřova záda do brány. Soupeř na začátku druhé třetiny dokázal srovnat. Na to jsme však dokázali dvakrát odpovědět z hokejek Šimona a Matěje Blažkových. Kaznějov dokázal ve třetí třetině ještě skóre srovnat na 4:4. Nám se ale podařilo odpovědět čtyřmi brankami a tím zápas dotáhnout do vítězněho tažení 8:4.

Vyrazili jsme na zápas do Třemošné proti Městu Touškov za podpory fanoušků klubu. Bylo to utkání, ve kterém jsme se snažili vyvarovat chyb a jako papírově silnější soupeř vyhrát. Na první gól jsme čekali do druhé třetiny, který padnul z hokejky Štěpána Reinigera. Gólman domácích držel Touškov celou dobu ve hře. Zákroky, které předváděl, dostávali jak hráče tak fanoušky do varu. Papírové předpoklady jsme naplnili, když se v třetí třetině trefili ještě bratři Šimon a Matěj Blažkových. Zasloužené vítězství 3:0.

Polovina sezony

Čas utíká jako voda a my jsme v polovině sezony. Odehráli jsme další čtyři zápasy s celkovým skóre 7 bodů. Na začátek se vrátím k neodehranému zápasu s Chotíkovem, který řešíla STK (soutěžně technická komise) a rozhodla v kontumaci v náš prospěch 5:0.

V zápase proti Městu Touškov jsme se rozstříleli a se čtrnácti brankami na konci utkání jsme v zápase jasně dominovali. Zápas se vyvíjel od začátku v náš prospěch, soupeř hrál na brejkové situace a když se mu podařilo uject, dokázal skórovat. Na konci utkání svítilo na časomíře skóre 14:5.

Zápas proti HC Bezdružice byl z hokejového podání asi nejzajímavější, byla to bitva od začátku do konce. V druhé třetině jsme gólem šli do vedení a šest minut na to do „trháku“ vstřelením druhé branky. Ve třetí třetině se skóre upravilo na konečných 3:2 v náš prospěch.

27. Listopadu jsme doma přivítali Sokol Lipnici. Plán byl na soupeře vletět a nedat mu šanci, protože jsme věděli, že v tabulce jsou na posledním místě. Bohužel taktika vycházela první třetinu, pak jsme ve hře polevili a přizpůsobili se hře soupeře, proto jsme remizovali 4:4.

V derby proti HC Staňkov nás stále trápila viróza týmu, proto jsme proti soupeřům nastoupili pouze v 10 hráčích. I přes to jsme dokázali soupeře obrat o body a zaslouženě vyhrát. Hráčem v tomto utkání byl rozhodně brankář Pericat, který nás podržel, a tím jsme mohli nepříznívé skóre z první třetiny 1:3 otočit na konečných 6:4 pro nás.

Zápas se Žebrákem „B“ je odložen na 31.12 od 16:00 v Hořovicích.

Začátek sezony

Máme za sebou odehrané tři zápasy sezony resp. Dva, protože zápas s Chotíkovem je stále v jednámí kvůli tomu, že soupeř nedorazil k zápasu. První zápas jsme odehráli v Rokycanech proti TJ Čechie Příkosice, kde jsme sehráli remízu 2:2 i přes to, že jsme polovinu zápasu dohrávali v devíti hráčích. Šance, které jsme měli na naší straně, jsme nedokázali využít v náš prospěch. Až na přihrávku přes střední pásmo od Turhobra Štěpánovi Reinigerovi, který střelou na branku domácích skóroval. I střela Pavla Kouříka po nahrávce Matěje Blažka skončila v síti domácích. To jsme dokonce na tři minuty vedli, ale Příkosice dokázaly srovnat a zápas skončil již zmíněnou remízou.

Zápas proti Kaznějovu se odehrál v Plzni, hned v první třetině jsme inkasovali dvě branky, na které jsme nedokázali navázat a zápas koordinoval soupeř. Nepomohli jsem si ani našimi vyloučeními, kdy jsme skoro celou třetinu hráli ve čtyřech. Dvěma góly Šimona Blažka jsme dokázali stav snížit, ale zápas jsme prohráli 4:2.

2020/21

3 body z Hořovic

V prvním kole jsme narazili na HC Spartak Žebrák, se kterým jsme odehráli zápas na zimním stadionu v Hořovicích. Do utkání jsme nevstoupili šťastně, když jsme hned po patnácti vteřinách inkasovali gól od Davida Merenuse. Psychika týmu byla v tom momentu někde u dna. Dokázali jsme však po minutě srovnat skóre prudkou střelou z hole Míry Osvalda. Další změna skóre přišla v dvanácté minutě, kdy Luboš Reiniger dokázal puk usměrnit mezi nohy brankáře Rosenbauma. Srovnání skóre přišlo opět z hole Merenuse. Minutu na to se opět skóre na tabuli měnilo a to díky Budweiserovi. V šesté minutě druhé třetině, kdy Liška objel bránu a snažil se dostat puk do brány, byl puk odražen brankářem před sebe a toho nejrychleji využil Blažek a svým švihem rozvlnil síť. Následně se hra vyrovnala a bylo vidět hodně střetů, ale i hodně šancí. Brankáři však svoje branky uchránili. O poslední úpravu skóre se postaral na konci třetí třetiny Venig. Tím upravil skóre na konečných 4:3 a my si můžeme oslavně připsat tři body do tabulky.

Letní tenisové soustředění

V srpnový víkend jsme se sešli po roce, k uspořádání tenisového turnaje. Bylo to po dlouhé vynucené pauze , způsobené pandemií. Místo jsme zvolili stejné jako v loňském roce v obci Úborsko, v penzionu U Jansů. Musím zde uvést poznámku, že majitelé penzionu se o naše zázemí opět skvěle postarali. Účastníků pro letošní rok ubylo, ale to nám nebrálo v tom si turnaj náležitě užít.

FOTO ZDE:

Přihláška na sezonu 2021/22

Právě jsme odeslali přihlášku do nadcházejícího ročníku. Věříme, že ustupující celosvětová pandemie nás již nebude ohrožovat a následná sezona proběhne v normálním duchu.

Svaz ukončil i mládežnické, žákovské a ženské soutěže

Už s definitivní jistotou se druhým rokem v řadě nedohrají neprofesionální soutěže v Českém hokeji. Výjimkou je pouze Juniorská liga akademií, kde k tomuto potvrzení schází pár dnů.

Naděje pro mládež i nižší soutěže. Svaz promýšlí, jak dohrát sezonu

Koronavirus stále drží v šachu všechny domácí soutěže kromě extraligy a první ligy. Český hokej ale ještě nechce zbytek sezony odpískat a vydal k němu aktuální stanovisko.

Tisková zpráva Českého hokeje

Výkonný výbor ČSLH se zabýval hokejovými soutěžemi, které jsou kvůli nouzovému stavu a souvisejícím opatřením s výjimkou Tipsport extraligy a Chance ligy dlouhodobě přerušeny, přičemž není jasné, kdy budou moci pokračovat. Řada mužstev z nižších a mládežnických soutěží tak zatím sehrála v letošní mistrovské sezoně pouze několik utkání.

Výkonný výbor pověřil v této souvislosti prezidenta ČSLH Tomáše Krále, aby v případě, kdy bude jasné, že v základní části není možné sehrát v souladu s rozpisem alespoň polovinu utkání, rozhodl o ukončení soutěže. Klubům nabídne ČSLH v takovém případě jiný zápasový program.

Výkonný výbor ČSLH apeluje na majitele a provozovatele zimních stadiónů, aby v zájmu zdravého vývoje a sportování dětí a mládeže ledové plochy nerozpouštěli a udržovali stadióny v provozu pro tréninkovou a další činnost mládežnických a amatérských družstev, která bude zahájena, jakmile to opatření vlády a ministerstva zdravotnictví umožní.

2019/20

Přípravný zápas s HC HP Sršni

Před začínající sezonou jsme se rozhodli změřil síly s bývalým účastníkem CHNHL. Zápas probíhal v přátelské atmosféře a jeho začátek byl vyrovnaný pro obě strany.  Dlouho byl stav nerozhodný a až ke konci zápasu se nám podařilo vstřelit dvě branky. První vstřelil Štěpán Reiniger a druhou se závěrečnou píšťalkou Zbyněk Liška.

LETNÍ PŘÍPRAVA

Červencové tenisové soustředění týmu proběhlo v obci Úborsko. Obec se nachází na okraji národního parku Šumava. Antukové tenisové kurty se nachází u penzionu U Jandů v příjemném prostředí rodinného penzionu, kde rádi pohostí sportovce i turisty a dokonce i svatební hostiny.

Soustředění mělo začít v dopoledních hodinách, bohužel počasí nám nepřálo. Propršelo nám celé dopoledne, zvládli jsme díky tomu prodiskukovat všechny kroky na následnou sezonu. Odpoledne se počasí umoudřílo a my jsme se mohli vrhnout na antukové hřiště.

foto zde

KONEC SEZÓNY 2019/20

Sezóna nám skončila před týdnem, ale vrátíme se k ní s oficiálním ukončením tabulky a to je 4. místo. 🥔 Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům a fanouškům, kteří nás v letošní sezóně podporovali a hnali k zisku dalších bodu. Děkujeme👏